Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Dla dzieci

Dla rodziny

Atrakcja pod dachem

Parking płatny obok

Wyobraź sobie lekcje historii i geografii prowadzone przez dzieci… Jak by wyglądały? Z pewnością byłyby pełne entuzjazmu i chęci odkrywania świata a uczniowie przychodziliby na nie z uśmiechami na twarzy… Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu to niesamowity projekt stworzony właśnie przez dzieci i z myślą o nich. Wykorzystano tutaj właściwie wszystkie najnowsze technologie multimedialne. Całą przygodę w muzeum nakręca tajemnicza Machina Czasu… Wchodząc do tego pomieszczenia zwiedzający poznają wirtualnych Przewodników i stają się Uczestnikami prawdziwej Przygody. Multimedialne Muzeum Karkonoszy to dziewięć multimedialnych sal, gdzie każda przedstawia inny etap z dziejów okolicznych gór. Począwszy od geologicznego powstania regionu aż do czasów współczesnych. Twórcy muzeum postawili na emocje wiedząc, że najlepiej zapamiętuje się historię, którą można samemu przeżyć. I tak właśnie dzieje się tutaj. „Żyjące” hologramy, które opowiadają ciekawe historie to tylko jeden z wielu niesamowitych elementów tego muzeum.

Młodsi i starsi Podróżnicy znajdą tam również eksponaty, które nie dość, że są ruchome to jeszcze znajdują się w rozszerzonej rzeczywistości. Można je zobaczyć na swoim smartfonie za pomocą ściągniętej aplikacji. Prawdziwa Przygoda gwarantowana! Podróżnicy całą zdobytą wiedzę mogą sprawdzić na multimedialnych tabletach z quizami, co umożliwi jej porządne utrwalenie… Czekają na nich też niespodzianki. W MMK znajduje się największa makieta Karkonoszy, która jest również Multimedialna. Możemy zobaczyć, jak noc staje się dniem, zaobserwować ruch chmur a nawet obserwować z góry latające szybowce, czy zaplanować swoją wyprawę w góry. Każdy Podróżnik może się również schronić w domu Laboranta, czując zapach świeżych ziół oraz zostać gościem w telewizyjnym studio.

Multimedialne Muzeum Karkonoszy dzięki innowacyjnemu podejściu do edukacji i szeroko pojętej nauki zdobyło wiele nagród i wyróżnień - przedstawiano je we wszystkich mediach (TVP,TVN, polskie radio) oraz zostało uznane za najlepszy produkt turystyczny powiatu karkonoskiego. Jest to muzeum, w którym czeka na wszystkich nie tylko niesamowita zabawa, ale również ogromna dawka wiedzy. Gotowi na prawdziwą Przygodę?

Kup Bilet Ceny biletów zaczynają się już od 21zł

58-540 Karpacz, Karkonoska 5

+48 504 003 564 biuro@muzeumkarkonoszy.pl Strona atrakcji